Past Committee

Executive Committee: 

President: Caleb Harvie
Vice-President: Claire Lucena
Treasurer: Daniel Maryanovsky
Secretary: Akansha Kumar

General Committee: 

Sponsorship Officer: Lakkhana’Lucky’ Rabel
Lunch & Learn Officer: Brandon Lim
Social Events Officer: Sharayu Narkhede
IT Manager & Promotions Officer: Jotham Kotekar
Clinical Liaison Officer: Amy Thompson
Academics and Recreation Officer: Vicky Le

1st Year Dentistry Representative: Sara Qureshi
1st Year BOH Representative: Nazariy Novak

2nd Year Dentistry Representative: Jeffrey Ding
2nd Year BOH Representative: Klare Mattingley
3rd Year Dentistry Representative: Raymond Au
3rd Year BOH Representative: Natalie Martyn
4th Year Dentistry Representative: Sibel Er
5th Year Dentistry Representative: Martin Nguyen

Executive Committee: 

President: Neeshah Dahya
Vice-President: Lakkhana Rabel
Treasurer: Joshal Mehta
Secretary: Helen Cheung

 

General Committee: 

Clinical Liaison Officer: Christina Kim
IT Manager & Promotions Officer: Caleb Harvie
Sponsorship Officer: Tori Carter
Lunch & Learn Officer: Celine Soon
Social Events Officer: Claire Lucena

1st Year Dentistry Representative: Sheryl George
1st Year BOH Representative: Klare Mattingley

2nd Year Dentistry Representative: Akansha Kumar
2nd Year BOH Representative: Igor Shkrumelyak
3rd Year Dentistry Representative: Jawad Khan
3rd Year BOH Representative: Kyrrolos Hanna
4th Year Dentistry Representative: Sarah Mueller
5th Year Dentistry Representative: Hannah Milne

Executive Committee:

President: Martin Nguyen
Vice-President: Alice Chen
Secretary: Sam Sheppard
Treasurer: Linda Do

General Committee:

Sponsorship Officer: Joseph Nguyen
IT & Promotions Officer: Jane Lee
Lunch & Learn Officer: Lucky Rabel
Social Events Officer: Andrew Wang
Clinical Liaison Officer: Christina Kim
Mature Age Committee Chair: Mike Mladenovic

3rd Year BOH Rep: Kate O’Loughlin
2nd Year BOH Rep: Rachel Botros

5th Year Dentistry Rep: Brodie Garth
4th Year Dentistry Rep: Claire McCullough
3rd Year Dentistry Rep: Theja Surapaneni
2nd Year Dentistry: Neeshah Dahya
1st Year Dentistry Rep: Celine Soon

President: Mike Mladenovic
Vice President: David Goubrial
Treasurer: Jessica Ong
Secretary: Emily Pow

IT Officer: Abdullah Kanbour
Sponsorship: Christina Kim
Lunch and Learn: Phoebe Lillas
Clinical Liason Officer: Daniel Aig

5th Year Dentistry Rep: Alison Sahar
4th Year Dentistry Rep: Gavin Yang
3rd Year Dentistry Rep: George Abdelmalek
2nd Year Dentistry: Steffi Ngau
3rd Year BOH Rep: Quor Ten Teh
2st Year BOH Rep: Renan Salih

President: Andrew Sproll
Vice President: Gavin Yang
Treasurer: Barbara Liu
Secretary: Mary-Ann Liu

Sponsorship Officer: Tiffany Chuo
IT/Promotions Officer: Andrew Do
Lunch and Learn Officer: George Abdelmalek

 

Year Representatives

4th Year Dentistry: Alison Sahhar
3rd Year Dentistry: Amy Ho
3rd Year Oral Health: TBA
2nd year Dentistry: David Goubrial
2nd Year Oral Health: Quor-Ten The

President: Alison Sahhar

Vice-President: Kelsey Barker

Treasurer: Sarah Moon

Secretary: Tiffany Chuo

 

Lunch & Learn officer: Andrew Sproll

Promotions officer: Andrew Do

 

Year level representatives:

 

– 2nd year Dentistry: Gavin Yang

– 3rd year Dentistry: Rachel Sim

– 3rd year Oral Health: Cathy Huynh